Skip to content

De kledingbankactie: een groot succes!
Ook dit jaar was de kledingbankactie weer een groot succes. Zodra de deuren van de Bron open gingen werden tassen, zakken en dozen vol kleding binnengebracht. De tafels stonden al snel vol spullen.

Ook van de mogelijkheid een kopje koffie te drinken werd veel gebruik gemaakt. Mensen vertelden dat ze speciaal voor deze actie hun kledingkast hadden opgeruimd.”Voor de kledingcontainers die langs de weg staan vond ik de kleding te mooi, maar voor de Kledingbank geef ik deze kleren graag weg”. “Kijk eens wat een mooie jas, helemaal nog nieuw, maar mijn zoon wil hem niet dragen”. “Ik heb alles nog eens gewassen en mooi opgevouwen voor deze actie”. Er werd zelfs een winkelwagentje vol kleding binnengebracht. Even later gebruikte iemand het winkelwagentje om zijn auto leeg te halen.

Ondertussen maakten veel mensen gebruik van de mogelijkheid een paasgroet te schrijven op een paaskaart voor gevangenen in Nederland. Men vond het een goed idee om deze acties te combineren.

Ook zaterdag was het een drukte van belang en werd er weer veel kleding en schoenen gebracht. Dus wachtte maandag nog een grote klus: al die zakken, tassen en dozen in auto’s laden en naar de Kledingbank in Rotterdam brengen. De vrijwilligers van de Kledingbank sorteren de kleding en hangen alles in rekken: jongens-, meisjes-. dames-, en herenkleding. Klaar om uitgezocht te worden door de mensen voor wie de kleding bedoeld is. Mensen die verwezen worden door de Voedselbank, het Leger des Heils, BAVO Europoort en de gemeente Rotterdam.

In het jubileumboekje van de Kledingbank staat zelfs een dankwoord voor onze gemeente: “al 3 jaar achtereen organiseert een Protestantse Gemeente in Nieuwerkerk aan den IJssel jaarlijks een kledinginzameling met een gigantische opbrengst”.

Dus alle mensen die de moeite namen om hun kleding naar de Bron te brengen: heel hartelijk bedankt.
 

Volgende diensten

Activiteiten

Zoeken